Vosk na auto – spoľahlivá ochrana povrchu vášho vozidla

Prečo by ste mali používať vosk na auto?

Vosk na auto sa postará o zvýšenú ochranu laku vášho auta. Na aute nielenže pekne vyzerá, ale zároveň vytvorí na laku ochrannú vrstvu, ktorá ochráni povrch pred rôznymi vonkajšími vplyvmi, ako napríklad vplyvmi počasia – chladom, vetrom, ostrým slnečným žiarením, UV žiarením a mnohými ďalšími. Vosk na auto naviac zabraňuje rýchlemu opätovnému znečisteniu a tvorbe usadenín od rôznych odolných nečistôt.

vosk na auto

Autoefekt s.r.o.

Bez použitia vosku na auto, ako aj vhodnej autokozmetiky, prípravkov na čistenie auta či starostlivosti o exteriér auta, sa môže ľahko stať, že lak auta bude predčasne pôsobiť ošúchane, matne či vyblednuto. Vosk na auto dodá karosérii zvýšený lesk a rozžiari jeho farbu. Zároveň zjednoduší  proces umývania, pretože nečistotám neumožní sa zažrať do hĺbky laku.

Bez použitia vosku na auto, ako aj vhodnej autokozmetiky, prípravkov na čistenie auta či starostlivosti o exteriér auta, sa môže ľahko stať, že lak auta bude predčasne pôsobiť opotrebovane, matne či vyblednuto. Vosk na auto dodá karosérii zvýšený lesk a rozžiari jeho farbu. Zároveň zjednoduší proces umývania, pretože nečistotám zabráni priľnúť k laku.

Ako si vybrať vhodný vosk na auto?

Vosk na auto si môžete zaobstarať v rozličných prevedeniach podľa typu vášho vozidla, preferovaného spôsobu aplikácie alebo povrchových vlastností aplikovanej vrstvy vosku. Na výber máte aplikáciu vysokokvalitného vosku na prírodnej, ako aj syntetickej báze, alebo sa môžete rozhodnúť pre jednoduchšiu aplikáciu tekutého vosku.

vosk na auto

Čo ešte neviete?

Vosky na autá sa v zásade delia na tuhé vosky a tekuté vosky na autá. Časté je aj ich delenie podľa zloženia, a to na prírodné vosky na autásyntetické vosky na autá. Oba typy pritom majú svoje prednosti ako aj nevýhody. S výberom vhodného vosku na auto vám radi poradíme, pričom v našej ponuke nájdete naozaj široký výber vysokokvalitných voskov rôznych typov.široký výber vysokokvalitných voskov rôznych typov.

Aké je vhodné používanie voskov na auto?

Používanie voskov na auto je veľmi individuálne a odvíja sa od viacerých faktorov. Záleží napríklad na podmienkach bežnej prevádzky, spôsobe jeho použitia či od pravidelnosti jeho čistenia. Veľmi dôležitý je aj druh vosku na auto, ktorý používate. Kým niektoré vosky je potrebné aplikovať po každom umývaní auta, iné postačuje aplikovať raz ročne.

Tekuté vosky je zväčša odporúčané aplikovať pri každom umývaní auta alebo raz za niekoľko umytí. Životnosť aplikovanej vrstvy tuhých voskov býva zvyčajne dlhšia. Tuhé vosky  postačuje opakovane aplikovať po 6 mesiacoch alebo až po 1 roku. S výberom vosku na vaše auto vám radi poradíme. Pozrite si tiež našu širokú ponuku produktov na leštenie karosérie auta a odstraňovače asfaltu z auta či starostlivosť o interiér auta a impregnáciu kože.