impregnácia kože – starostlivosť pre kožené sedačky vozidiel

Impregnácia kože – dôležitá starostlivosť o kožené sedadlá v aute

Máte v aute kožené či koženkové sedadlá – impregnácia kože vám pomôže udržať ich vzhľad dlhodobo ako za nova. Kožené a koženkové sedadlá v aute sú akýmsi symbolom pohodlia a luxusu, ak ste aj vy stavili na tento typ sedačiek, pravidelnú impregnáciu kože by ste nemali podceňovať. Vďaka impregnácii kože nie len uchováte akostné vlastnosti kožených sedadiel, ale zároveň vylepšíte ich vzhľad a predĺžite ich životnosť.

impregnácia kože

Autoefekt s.r.o.

Pri starostlivosti o kožené sedadlá je dôležitá aj kompletná starostlivosť o interiér auta a pravidelné čistenie auta. Práve koža je materiálom, ktorý sa rýchlo zamastí a pošpiní, pričom fľaky a znečistenia či prebytočnú mastnotu môže byť náročné z kože odstrániť. Časté je aj popraskanie kože v dôsledku nedostatočnej starostlivosti. Impregnáciu kože pre jej zvýšenú ochranu je preto vhodné vykonať čím skôr.

Impregnácia kože – ako často ju vykonať?

Otázku ako často vykonať impregnáciu kože či hĺbkové čistenia kožených sedadiel si kladie asi každý majiteľ vozidla s koženými sedadlami. Potreba impregnácie kože a čistenia je však veľmi individuálna a záleží najmä od aktuálneho stavu vozidla, jeho opotrebovania, počtu najazdených kilometrov či od spôsobu jeho využívania.

impregnácia kože

Čo ešte neviete?

Pokiaľ auto využívate len z času na čas – impregnáciu kože stačí absolvovať raz za pár rokov, pokiaľ však na aute denne jazdíte do práce alebo v ňom vozíte deti do školy či škôlky – hĺbkové čistenie a impregnáciu kože je vhodné vykonať minimálne raz ročne. Samozrejme, vždy záleží od aktuálneho stavu vozidla. Pre potreby pravidelného čistenia sa preto odporúča použitie kvalitnej autokozmetiky, ktorá zabezpečí čistenie interiérustarostlivosť o exteriér auta.

Ako postupovať pri impregnácii kože?

Prostriedky na impregnáciu kože nanášajte až po dôkladnom vyčistení kožených sedadiel. Po vyčistení nechajte interiér schnúť približne 30 až 60 minút a so samotnou impregnáciou začnite až vtedy, keď je koža suchá a čistá. Riešením je aj použitie prostriedkov, ktoré súčasne čistia a impregnujú. Pri nanášaní postupujte podľa návodu na konkrétnom impregnačnom prostriedku.

Správne vykonaná impregnácia kože zabezpečí ochranu pred UV žiarením, popraskaním či starnutím, ako aj dlhodobo pekný vzhľad kože. V našej ponuke nájdete tiež vosky na auto, odstraňovače asfaltu z auta či prípravky na leštenie karosérie auta a mnohé iné. S výberom potrebnej starostlivosti o vaše auto vám radi pomôžeme. Navštívte náš e-shop a neváhajte nás kontaktovať.